نکات مهم و کلیدی در مورد فروش آسان(قسمت اول)

نکات مهم و کلیدی در مورد فروش آسان(قسمت اول)

نکاتی مهم در مورد فروش

در دنیای تجارت مهمترین دغدغه اشخاص حقیقی و حقوقی که به فعالیت های تجاری مشغول می باشند فروش مناسب است به عبارتی دیگر می توان گفت تجارتی موفق می شود که قطعا فروش مناسبی داشته باشد, به طوری که تولید کنندگان

و تاجران  به این جمله اعتقاد دارند که تولید بدون فروش یعنی آشغال..از همین رو در این متن سعی شده است که درباره نکات  مهم و کلیدی در مورد فروش آسان بیان شود تا در فروش محصولات تولیدی به کار بگیرید و قطعا برای اشخاصی که به امر تجارت مشغول می باشند موارد زیر مهم می باشد.

1-فرآیند بازاریابی و فروش همچون رشد یک نهال آرام و همیشگی است, روشی تحت عنوان فروش برق آسا نداریم. موارد استثنا و فروشهای شانسی را جزئی از فرآیند فروش به حساب نیاوریم.

2-مشخصات محصول برای مشتری مهم نیست بلکه آنچه از خرید محصول عایدش می شود اهمیت دارد آنها را توضیح دهید. مشتری هنگام خرید تلویزیون مارک آن را خریداری نمی کند بلکه تفریح، راحتی، پرستیژ و ... را می خرد.

3-مطمئن باشید از مشتری عاقل‌تر نیستید پس بهتر است نقش آنها را نیز بازی نکنید نگاه عاقلانه و از بالا به پائین در هنگام فروش یعنی شکست فروش و یا آخرین فروش.

4-دانش و اطلاعات خود را به رخ مشتری نکشید و فقط سؤالات او را پاسخ دهید.

5-در مورد فروشهای مهم سعی نکنید در ملاقات اول قرارداد ببندید , قرارداد در ملاقاتهای بعدی محکم‌تر و منطقی‌تر خواهد بود چرا که فرصت بیشتری به خود و مشتری جهت بررسی نیازها و رفع آن داده‌اید. ملاقات اول را به شنیدن خواسته ها و نیازهای مشتری اختصاص دهید.

6-برای محصولات خود کاربردهای تازه تعریف کنید،این یعنی جلوگیری از هزینه سنگین تغییر خط تولید یا کاهش آن.

7-روشهای فروش برای محصولات متفاوت یکی نیستند، تفاوتها را هوشمندانه ببینید و متفاوت با آن به تدوین و انتخاب روش بپردازید. مزیت استحکام یا ایمنی در یک اسباب بازی با یک ظرف آشپزخانه متفاوت است.

8-فرآیند فروش میدان مبارزه نیست که فقط شما از آن پیروز خارج شوید, دو طرف پیروز یعنی فروش پایدار, پس به توافقی دست یابید که منافع دو طرف در آن لحاظ شده باشد در غیر اینصورت منتظر نقص قرارداد و مشکلات بعدی باشید.

9-هنر خوب شنیدن را بیاموزید. هوشمندانه شنیدن شرط اول فروش صحیح و موفق است. بی صبرانه منتظر رسیدن نوبتتان جهت ایراد سخنرانی غرا و دلنشین در مورد محصول یا قابلیتهای خودتان نباشید.

10-سعی نکنید پیشاپیش جواب سوالات احتمالی مشتری را بدهید حتی بهتر است جواب سوالات را به بررسی بیشتر موکول نمائید. البته به کند ذهنی و نادانی نیز تظاهر نکنید.

11-هر شغلی آفتی دارد , آفت فروش هم عجله است و غرور. عجله برای عقد قرارداد و غرور برای اولین موفقیتها.

12-بر خلاف دیگران توصیه می کنم تا می توانید به مشتری اعتماد کنید و البته جایی که ارزش اعتماد شما حفظ شود تفاوت زیرکی را با ترس دریابید.

13-فروش لذت بخش است و شما هنگامی طعم این شادی راخواهید چشید که خرید از شما نیز شادی بخش باشد. آنگاه این فرآیند ادامه می یابد.

14-مسن تر ها روشهای مدرن فروش را زیر سوال می‌برند و جوانترها و تحصیل کرده‌ها عملکرد بازاریان سنتی را به باد انتقاد می‌گیرند امّا الفبای فروش یکی است و اولین حرف آن رضایت مشتری است.

15-در انتخاب روش فروش از رهبر و پیشرو بازاری که در آن فعالیت می‌کنید تقلید نکنید ، هرگز تقلید نکنید. چرا که در هر حال و در عین موفقیت کامل یک دنباله رو هستید آیا شما از یک دنباله رو خرید می کنید؟

    برچسب ها:
  • نکات مهم و کلیدی در مورد فروش آسان
  • نکات کلیدی فروش آسان
برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com