مهاجرت به آلمان

Alman

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان:

موسسه هما  www.sabtehoma.comمطالب مربوط به مهاجرت به آلمان را از طریق مهاجرت به اروپا ( خوداشتغالی ) و استخدام در شرکت آلمانی را در خدمت شما قرار می دهد.

آلمان از جهت این که دارای سامانه سیاسی قوی ، زیرساخت خوب و اقتصاد قوی ای می باشد مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار دارد.

سرمایه گذاری برای اتباع خارجی کار سختی است چرا که مجوز اقامت در کشور در اختیار مقامات اداره مهاجرت است. قانون میزان سرمایه را برای موفقیت تعیین کرده و ما برای موفق شدن باید صبر و حوصله به خرج دهیم و راهبرد و نظر مناسبی را برای سرمایه گذاری در نظر بگیریم. مشاوره در رابطه با سرمایه گذاری در این موارد را ما به شما ارائه می دهیم. سوالات متداول شما در رابطه اقامت در آلمان:

1.     بر پایه چه شرایطی میتوانم مجوز اقامت برای خود اشتغالی در آلمان دریافت کنم؟

مجوز اقامت از طریق خود اشتغالی درصورتی داده میشود که:

1.     منافع اقتصادی برای کشور وجود داشته باشد

2.     فعالیت اقتصادی مورد نظر اثرات مثبت داشته باشند

3.     سرمایه گذاری از جانب شخص یا سهامداران متقاضی تامین گردد

Aufenhaltserlaubnis  به منظور بررسی این که آیا منافع همگانی ملی در موضوع مجوز اقامت قید شده یا نه می پردازد.
موارد گفته شده تنها اثرات سرمایه گذاری در اقتصاد می باشند. دیگر مقامات هم نیز در این بخش ورود کذه و بررسی می کنند. درخواست ها از اتاق بازرگانی و صنایع محلی به ثبت می رسد و بررسی های لازم توسط مقامات انجام میگیرد. بعد ازاین مقامات دیدگاه خود را در این رابطه بیان می کنند.در صورتی که دیدگاه ان مقامات مثبت باشد مجور اقامت معمولی به افراد داده میشود.

2.     آیا میتوان مجوز اقامت را درصورتی که شرکت هنوز به ثبت نرسیده است دریافت کرد؟

مشکل اساسی در گرفتن مجوز اقامت برای خوداشتغالی این است که مجوز اقامت تنها در زمانی صادر می گردد که یک شرکت دارای اقامتگاه قانونی کسب و کار و قابل نشان دادن باشد.از آنجایی که ایجاد این ساختار زمانن خاصی را طی میکند بهتر است که شرکت با استفاده از ویزای کوتاه مدت یا موقت از مرحله راه اندازی شرکت عبور کرده باشد.اینویزای کوتاه مدت اقامت کوتاه مدت و موقت ما را در آلمان فراهم می آورد  ما میتوانیم مراحل اولیه کسب و کار خود را انجام دهیم.

 

3.     شرایطی که در آن تسهیلات در واگذاری وجود دارد؟

کشور آلمان قرارداد های خاصی را با کشورهای خاص جهت تسهیل در صدور مجوز برای خود اشتغالی امضا کرده است که شرایط خاصی در آن بیان گردیده است. کشورهای دارای این شرایط خاص عبارت اند از:

اندونزی، ایران، سری لانکا، سوئیس، ایلات متحده امریکا، ژاپن، جمهموری دومینیکن، فیلیپین

 

4.     مجوز اقامت در آلمان برای چند سال صادر می گردد؟ آیا برای فرزندان و همسر صادر می شود؟

در ابتدا مجوز اقامت برای حداکثر تا 3 سال صادر می شود و بعد از آن صدور مجوز اقامت دائم صورت میگیرد. Aufenhaltserlaubnisبرای کسی صادر میشود که سرمایه گذاری کرده است. کسی که این کار را انجام می دهد اصولاعلامند به این است که برای همسر و فرزندان خود هم حق اقامت بگیرد و طبق قانون برای این افراد نیز مجوز اقامت نیز امکان پذیر می باشد.

 

5.     چه نوع شرکتی برای خود اشتغالی مناسب است؟

در رابطه با نوع شرکت هیچ قانونی وجود ندارد.پس شرکت میتواند یک شرکت با مسئولیت محدود یا یک نوعی از شرکت باشد.GmbH  اغلب به عنوا نوع شرکت در نظر گرفته میشود.سرمایه اولیه در این نوع 25.000 یورو است.اساسنامه شرکت در دفتر اسناد به ثبت می رسد.و سپس ه دفتر بازرگانی دادگاه بخش خود برای ثبت ارسال میشود.پس از به ثبت رسیدن شرکت می تواند به صوت قانونی کار خود را آغاز کند. شرکت با مسئولیت محدود یکی از به صرفه ترین شکل شرکت می باشد.

 

نکته مهم در رابطه با مهاجرت به آلمان:

دراین سایت ما مهاجرت به آلمان ازطریق خوداشتغالی را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.مهاجرت به آلمان تنها با ثبت شرکت در آلمان صورت نمی گیرد بلکه می بایست برای اقامت در مرحله نخست طرح توجیهی خود را ارائه کنیم که با چه هدفی به آن کشور میروید و سپس با تائید و قبول طرح توجیهی ما می توانی شرکت خود را ثبت کنیم.

نکته بسیار مهم:
برطبق قوانین کشور آلمان فردی که میخواهد شرکت ثبت کند از لحاظ قانونی در بانک های معتبر در آلمان نمیتواند حساب جاری داشته باشد و اگر می خواهد مدیرعامل شرکت باشد باید اقدام به اقامت در آن کشور کند و افتتاح حساب نماید در غیراین صورت می بایست یک مدیر عامل بومی به معنای مقیم و بومی آلمان را استخدام کند.شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر و به روز با متخصصان و وکلای ما مشاوره نمایید.     www.sabtehoma.com

 

خود اشتغالی یا فعالیت شغلی مستقل:

به تازگی شرایط اقامت برای موسسان شرکت ها آسان تر شده و مفاهیمی مانند "مهم" و "خاص" حذف شده و سختگیری ها کاهش یافته است.همینطور شرط سرمایه گذاری به مبلغ 250.000 یورو و ایجاد 5 موقعیت شغلی حذف شده اند. در متن ذیل در رابطه با ماده 21 خوداشتغالی صحبت می کنیم.

 • 1.     در صورتی مجوز اقامت به یک خارجی داده میشود که:
 • -   اثر مثبت فعالیت اقتصادی
 • -   منفعت اقتصادی یا یک نیاز منطقه ای در میان باشد
 • -   تامین سرمایه مالی فعالیت اقتصادی برعهده فرد متقاضی مهاجرت است یا میتواند ضمانت اعتبار بانکی خود را دریافت کند. شرط ها براین اساس هستند که احتمال موفقیت فرد خارجی چقدر می باشد و او چقدر مهارت و تجربه در انجام آن فعالیت دارد.همینطور تاثیر این فعالیت بر موقعیت تحصیلی آموزشی و در ابداعات واختراعات تا چه حدی می باشد.در بررسی های شرکت های تخصصی مسئولین کاری و تجاری ،نمایندگان حقوقی برای مشاغل و مسئولین صدور مجوز شغل حضور دارند
 • 2.     مجوز اقامت همینطور در صورتی که نکات مثبتی در رابطه با حقوق انسانها براساس روابط متقابل شرکت ها وجود داشته باشد امکان پذیر است.
 • 3.     در صوری که فرد متقاضی مهاجرت در یک دانشگاه دولتی یا دانشگاهی که از نظر مراجع دولتی رسمیت داشته باشه تحصیلات خود را به پایان رسانده باشد یا یک پژوهشگر و دانشمند باشد براساس ماده 18 و 20 مجوز اقامت نیز دارد و به جز مجوز ثبت شرکت مجوز اقامت در آن کشور را نیز دارد.در آخ این که فعالیت خوداشتغالی فرد باید با تحصیلات او در دانشگاه مرتبط باشد.
 • 4.     به مهاجرین بالای 45 سال درصورتی مجوز اقامت داده میشود که از منابع دوران پس از اتمام فعالیت شغلی به میزان مناسب برخوردار باشند.
 • 5.     حداکثر مدت مجوز اقامت 3سال است . اگر متقاضی اقامت در این مدت بتواند با موفقیت فعالیت خود را انجام دهد  به او مجوز اقامت دائم را نیز می دهند به شرط آنکه زندگی افراد خانواده او که تحت سرپرستی او قرار دارند زندگی مناسب و در آمد مطمئنی را داشته باشند.
 • 6.     باتوجه به مقررات بند1 که امکان اعطا مجوز اقامت برای افراد خارجی که شامل موارد علاقه یا منفعت اقتصادی و یا تاثیر مثبت در اقتصاد کشور مقصد و تامین مالی مربوطه می باشد، شخص خواهان اقامت در کشور مقصد می تواند جهت انجام فعالیت شغلی آزاد نیز مجوز اقامت بگیرد.در ان صورت فرد باید مجوز مورد نیاز برای شغل مربوطه را داشته باشد و یا تضمین گرفتن مجوز وجود داشته باشد.
 • 7.     حال اگر یک فرد خارجی با هدف دیگری مجوز اقامت گرفته باشد می تواند با مجوز مربوطه فعالیت های شغلی خود را به صورت مستقل انجام دهد به شرط آنکه مجوزهای لازم را بر پایه مقررات مورد نیاز دریافت کرده باشد یا تضمین برای دریافت آن در آینده وجود داشته باشد.

مشاوره با کارشناس ما: 70 33 20 32 - 026    475 70 05 - 0912

http://www.gesetze-im-internet.de/aufenthg_2004/BJNR195010004.html

 

  برچسب ها:
 • مهاجرت به آلمان
 • مهاجرت
 • مهاجرت به اروپا
 • اقامت از طریق خوداشتغالی
 • مجوز اقامت از طریق خود اشتغالی
برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com