ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی چیست؟شاید این اولین سوالی باشد که برای هر متقاضی ثبت مالکیت به وجود آید. سوالات متداول دررابطه با ثبت طرح صنعتی می تواند این باشد که طرح صنعتی به چه چیزهایی متعلق است؟ در بعضی از موسسات حقوقی مشاوره در ای رابطه قدری سخت داده میشود که شما نه تنها متوجه آن نمی شوید بلکه از انجام آن هم صرف نظر می کنید. ثبت طرح صنعتی یکی از فعالیت های اداره ثبت مالکیت معنوی و صنعتی می باشد که در آن امور ثبت برند و اختراع نیز انجام میشود.

ثبت طرح صنعتی چیست؟

برای این که بخواهیم یک طرح صنعتی را ارائه دهیم میبایست متفاوت بودن از نظر ظاهر آن وسیله با قطعات و وسایل مشابه اش حس کرد و به نوعی نو و جدید بودن در آن نشان داده شود و از دیگر وسایل مشابه متمایز باشد در این صورت قابل ثبت در اداره ثبت مالکیت معنوی را دارد. طراحان صنعتی باید تفاوت یک طرح از طرح مشابه اش را به خوبی تشخیص دهند. ناگفته نماند که برای تمام صنایع ازجمله دستی، صنعتی، پکیج ها، بسته بندی ها و هر شکلی که ظاهر شی را تغییر دهد و چیز جدید و برزی را به ما تحویل دهد میتواند ثبت طرح صنعتی را انجام دهد.

مدارک ثبت طرح صنعتی

مدارک ثبت طرح صنعتی دو دسته اند:

1.      مدارک مالک طرح                                  2.  مدارک طراح

این مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی، آدرس دقیق محل سکونت یا کارگاه یا دفتر کار با کدپستی دقیق، از شش وجه بالا، پایین، چپ، راست، مورب از بالا و مورب به پایین عکس های مناسب گرفته شده باشد. دسته بندی طرح مشخص شده باشد که در کام دسته قرار دارد و توضیحات توصیفی آن مطابق با سامانه ثبت مالیکت صنعتی باشد.

کدام به سود شماست؟ ثبت برند یا ثبت طرح صنعتی؟

هر یک از این موارد از یکدیگر جدا بوده و دارای ارزش خاص خود می باشند و مقایسه کردن آنها بی فایده است ونمی توان گفت کدام بهتر است. هرچند این دو شباهت هایی نیز باهم دارند بطور مثال هر دو در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام میشوند ولی ثبت برند یا ثبت علائم تجاری و مراحل ثبت برند در اداره ثبت علائم تجاری انجام میگیرد و طرح صنعتی ر اداره ثبت طرح صنعتی در تهران انجام میشود. موسسه ثبت هما با حضور کارشناسان و متخصصین خود کلیه موارد فوق به طور دقیق تر با جزئیات بیشتر برای شما توضیح داده تا دیگر سوالی برای شما ایجاد نشود و کلیه این امور را در کمترین زمان برای شما انجام می دهد.

ثبت برند، ثبت طرح صنعتی، اداره مالکیت معنوی و صنعتی، اداره ثبت طرح صنعتی، اداره ثبت علائم تجاری، مراحل ثبت برند

شماره های تماس با کارشناسان:

70 33 20 32 –026

33 48 66 88 –021

475 0 057 –0912

تلگرام مستقیم کارشناسان:

Telegram Sabt 32x32

کانال تلگرام ثبت هما:

Telegram Sabt

    برچسب ها:
  • ثبت طرح صنعتی
  • ثبت برند
  • اداره ثبت مالکیت معنوی و صنعتی
  • اداره ثبت طرح صنعتی تهران
برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com