ثبت شرکت

ثبت شرکت

شرکت (Companyیک بنگاه تجاری یا یک انجمن تجاری است که در آن یا یک شخص حقیقی و یا یک شخص حقوقی یا ترکیب هر دو آن ها است؛

در یک کلام شرکت یک قرار داد است که بر آن اساس اعضا و شرکا سود حاصل از آن را طبق میزان سهام یا سهم الشرکه بین یگدیگر تقسیم می کند بطور کلی در قانون تجارت 7گونه شرکت تجاری داریم که این شرکت ها شخصیت حقوقی برای ما دارند.

سهام

سهام اجزایی می باشد که سرمایه یک شرکت را تشکیل می دهد.

سهام دار

شرکا و اعضای شرکت در شرکت تعاونی و یا سهامی را سهامدار گویند.سهامدار به این معنا نیست که کلیه دارایی شرکت برای آن عضو یا سهامدار اس بلکه به نسبت سهام خود حقوق و تعهداتی را در مقابل شرکت دارد.میزان این مسئولیت با توجه به نوع شرکت می تواند فرق داشته باشد.

انواع شرکت

1.      شرکت با مسئولیت محدود

2.      شرکت سهامی خاص

3.      شرکت سهامی عام

4.      شرکت تضامنی

5.      شرکت مختلط غیرسهامی

6.      شرکت مختلط سهامی

7.      شرکت نسبی

8.      شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت تضامنی

شرکت تضامنی شرکتی است که بین دو یا چند نفر تحت اسم خاصی با مسئولیت تضامنی تشکیل می شود و در صورتی که دارایی شرکت برای پرداخت بدهی ها به طلبکاران کافی نباشد هر یک از شرکا در شرکت تضامی مسئول پرداخت بدهی و تمام قرض ها می باشند.بنیان گذاران شرکت در مقابل بدهی های شرکت شخصا مسئولیت دارند . وقتی که در نام شرکت اسم برخی از مالکان و شرکا آمده باشد شرکت تضامنی است و آن هایی که نامشان در عنوان شرکت کر شده است مسئولیت بالاتری دارند.

شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص نوعی شرکت است که سهام آن قایل داد و سد در بورس اوراق بهادار نمی باشد ولی در بین مردم قابل معامله می باشد. سرمایه این شرکت درهنگام تاسیس آن می بایست توسط موسسان آن تامین گردد و بخش دیگر آن در بانک سپرده گذاری شود.در این نوع از شرکت مسئولیت هر یک از سهامداران در مقابل بدهی های شرکت به اندازه مبلغ سرمایه گذاری شده در شرکت می باشد.

شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی است یا بهتر است گوئیم مشارکتی بین افرادی است مانند همسایه ، دوست و یا همشهری که برای به دست آوردن منافع خود گرد هم می آیند و به هم کمک می کنند تا مایحتاج هم را رفع کنند برای این کار تعاونی ایجاد کرده و سرمایه ای را در میان می گذارند و مشکل را حل می کنند.در شرکت تعاونی اعضا دارای سهم و سرمایه یکسان ندارند ولی هر یک از اعضا بدون توجهی به سهامشان دارای یک رای می باشند . بطور کلی تعاونی متکی به اعضا است نه به سرمایه آن.

شرکت تعاونی از لحاظ فعالیت به دو دسته شرکت تعاونی تولیدی و شرکت تعاونی توزیعی تقسیم بندی شده است. همینطور شرکت تعاونی از لحاظ نوع عضویت یز به دو دسته شرکت تعاونی عام و شرکت تعاونی خاص تقسیم بندی شده است.

موسسه حقوقی همای راستین میهن برای انجام خدمات ثبت شرکت در کرج و تهران، ثبت برند ، اخذ گرید، اخذ جواز تاسیس،ثبت تغییرات،انحلال شرکت و ... در خدمت شما می باشد.

ثبت شرکت، ثبت شرکت در کرج،ثبت برند،ثبت شکت بامسئولیت محدود،ثبت شرکت سهامی خاص،شرکت تضامنی،شرکت تعاونی،سهام دار،موسسه ثبتی ،موسسه حقوقی

شماره های تماس با کارشناس:

70 33 20 32 –026

 33 48 66 88 –021

475 0 057 –0912

تلگرام مستقیم کارشناس:

Telegram Sabt 32x32

کانال تلگرام ثبت هما:

Telegram Sabt

  برچسب ها:
 • ثبت شرکت
 • ثبت شرکت در کرج
 • موسسه ثبتی
 • شرکت تضامنی
 • شرکت تعاونی
 • شرکت با مسئولیت محدود
برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com