صفر تا صد راهنمای ثبت شرکت استارتاپی

ثبت شرکت استارتاپی - مرکز ثبت شرکت و ثبت برند هما

ثبت شرکت استارتاپی، بسیار مهم است اما اگر آن را سریع‌تر از زمانی که نیاز است، انجام دهید، نیاز به تناسبات و انطباقات بیش از حد و غیر ضروری خواهد داشت.  بنابراین، کارآفرینان چگونه باید به این جنبه قانونی از اجرای کسب و کار دست یابند؟ ما امروز در مرکز ثبت شرکت هما قصد داریم الزامات قانونی ثبت شرکت استارتاپی  را معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

زود در دام ثبت کسب و کار خود به عنوان یک شرکت نیافتید. در یک استارت آپ، همه چیز همانند یک مسابقه است. مسابقه‌ای برای ساخت یک حداقل محصول ضروری، شناسایی مدل کسب و کار خوب و یافتن همکار مناسب. در نتیجه، حتی کارهایی که نباید زود انجام شوند هم با ضروریت و اهمیت مواجه هستند. ثبت شرکت استارتاپی نیز از چنین مواردی است.

پیش از ثبت شرکت استارتاپی نیاز به دانستن آن دارید که در وهله اول، چرا چنین کاری را انجام می‌دهید؟ در مورد ثبت شرکت استارتاپی، عموماً چنین کاری برای جمع آوری بودجه است. بنابراین تا زمانی که محصولی با کیفیت خوب را آماده کنید تا به سرمایه‌گذاران نشان دهید، قطعاً هیچ نیازی به رسمی‌سازی کسب و کار خود به عنوان یک شرکت و انجام مراحل ثبت شرکت استارتاپی خود نخواهید داشت. تنها چیزی که در این مرحله حقیقتاً نیاز دارید، توافق از جانب یک سرمایه گذار است.

در این مرحله از کسب و کار شما، داشتن توافق رسمی و قانونی با سرمایه گذاران برای تسهیل تعاملات و مذاکرات خود، در روند انجام ثبت شرکت استارتاپی شما حائز اهمیت است.

ثبت شرکت استارتاپی، ضرورت است؛ به این خاطر که شروع به کسب درآمد کرده‌اید و بنابراین، نیاز به یک سرویس یا ثبت مالیات فروش دارید و بهتر است آن را به نام شرکت و به واسطه‌ی ثبت شرکت استارتاپی ثبت کرده باشید.

شاید هم به دلیل آن که سرمایه جمع کرده‌اید و سرمایه گذار تنها در صورتی پول را به شما خواهد داد که شرکت خود را ثبت کرده باشید (در این مورد، ثبت شرکت استارتاپی را زمانی که شروع به گشتن به دنبال سرمایه‌گذار کرده‌اید، انجام دهید.) شاید هم به این خاطر که در کسب و کاری هستید که نیازمند ثبت قانونی و رسمی است، نیاز به ثبت شرکت استارتاپی خود دارید.

زمانی که در چنین موقعیتی قرار گرفتید، مزایای ثبت شرکت استارتاپی همیشه بیش از معایب آن است. هر هزینه‌ای که در زمینه ثبت کسب و کار خود بپردازید، از آن رو ارزش دارد که از لحاظ حقوقی، آینده‌ی کاری شما را تضمین کرده و سبب افزایش اعتماد و اعتبار عمومی برای کسب و کار شما خواهد شد.

ممکن است نیاز به صرف زمان و هزینه بر روی موافقت نامه‌ها داشته باشید، اما مزایای آن را برای اعتباری که ساختار محدود خصوصی ارائه می‌کند، مشاهده خواهید کرد. ثبت شرکت استارتاپی، به شما اجازه می‌دهد نیروهای مستعد را راحت‌تر به استخدام خود در بیاورید و تیم‌سازی کنید. بعلاوه این کار، سبب افزایش اعتماد در میان فروشندگان و خریداران و دیگر ذی‌نفعان کسب و کار شما خواهد شد.

شرکت‌های خصوصی محدود نیز از مزایای مالیاتی استفاده کرده و اعضای آن، مسئولیت محدود دارند.

اگر نیاز به منابع مالی دارید، چاره‌ای جز راه اندازی یک شرکت محدود خصوصی ندارید. هیچ راهی وجود ندارد که استارت آپ‌ها را از تعاملات معمولی با دپارتمان‌های دولتی، دور نگه داشت. این عمل، برای دریافت منابع مالی (و برای دلایل دیگر) صورت می‌گیرد و به همین خاطر، نیاز به ثبت شرکت استارتاپی خود به عنوان شرکت خصوصی محدود دارید.

در زمان ثبت شرکت استارتاپی خود، باید عملکرد مالی خود را نیز گزارش داده و صد البته، اطلاعات مالیاتی خود را تکمیل کنید. ثبت شرکت استارتاپی از آن رو اهمیت دارد که بتوانید از دارایی‌‎های خود، خصوصاً دارایی‌های معنوی، محافظت کنید. علاوه بر آن، با چنین عملی، حقوق قانونی برای استفاده‌ی انحصاری از شرکت و محصولات خود و برند تجاری‌ای که با ثبت شرکت به دست آورده‌اید خواهید داشت تا از جعل و استفاده از نام مشابه شرکت خود، مصون باشید.

ثبت شرکت استارتاپی، پایه‌های محکمی را برای کسب و کار شما ایجاد خواهد کرد که با خیال آسوده، به فعالیت تجاری خود ادامه دهید.

دولت نیازمند آن است که تمام کسب و کارها، مجوز و پروانه‌ی کسب و کار داشته باشند. نوع کالا، خدمات یا کسب و کار شما، در نوع مالیات و مزایا و معایب آن، تاثیر می‌گذارد و در این زمان، مجوز و پروانه‌ی کسب و کار است که با ثبت شرکت استارتاپی، به شما در این زمینه یاری می‌رساند.

همانطور که پیشتر گفتیم، ثبت شرکت استارتاپی و دریافت مجوز کار، نیازمند پرداخت هزینه‌ای است که صد البته ارزش آن را دارد. البته احتمالاً برای تکمیل فرم‌های مربوطه و طی کردن مراحل قانونی برای ثبت شرکت استارتاپی خود، نیازمند استخدام وکیلی حرفه‌ای هستید تا از تمام حقوق خود آگاه شوید. البته این مرحله اجباری نیست و خود نیز می‌توانید در صورت داشتن اطلاعات کافی، مراحل ثبت شرکت استارتاپی خود را پیگیری و  تکمیل کنید.

    برچسب ها:
  • ثبت شرکت استارتاپی
برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com