ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهرانشهر تهران مرکز کسب و کار ایران است و جنب و جوش و فعالیت زیاد اقتصادی و تجاری در آن به چشم می‌خورد. این شهر به علت وجود تمام وزارتخانه‌ها، ادارات مرکزی دولتی و همینطور اتاق صنایع و معادن مرکز اصلی و چرخه‌ی اصلی اقتصادی ایران است.

یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی که وارد کسب و کار در شهر تهران می‌شوند ثبت شرکت در تهران و مدارک مورد نیاز است، در جریان ثبت شرکت در تهران به موارد زیر باید اشاره کرد

 ولی قبل از اینکه به سراغ چگونگی ثبت شرکت در تهران برویم بایستی در مورد اقسام شرکت‌های ثبتی سخن بگوییم.
طبق ماده ی مندرج 20 قانون تجارت جمهوری اسلامی ایران ، شرکت های تجاری بر 7 قسم است : 
1- شرکت سهامی

2- شرکت با مسئولیت محدود

3- شرکت تضامنی

4- شرکت مختلط غیر سهامی

5- شرکت مختلط سهامی

6- شرکت نسبی

7- شرکت تعاونی تولید و مصرف
 در ادامه به مبحث مدارک لازم برای تاسیس شرکت می‌پردازیم.


مدارک مورد نیاز برای ثبت انواع شرکت ها و موسسات غیرتجاری در تهران عبارت است از:


1- شما باید کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی را به همراه داشته باشید
2- در صورتی که شرکت به صورت سهامی عام باشد باید پذیره نویسی سهام برای آن صورت پذیرد.

3-دارا بودن مجوز برای شرکت ها و موسساتی که فعالیتشان منوط به دارا بودن مجوز است.
4- برگه‌ی گواهی واریز حداقل 35% سرمایه اولیه برای شرکت های سهامی خاص
5-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای تمامی اعضاء هیت مدیره و بازرسین (این گواهی  با مراجعه به مراکز پلیس +10به دست می‌آید لازم به ذکر است کهمتقاضیان ثبت تعاونی و موسسات غیر تجاری از این مورد استثنامی باشند).
6-ارائه ی مدارک تحصیلی مرتبط برای شرکت هایی که موضوع آنان تخصصی است(شرکت‌های مهندسی پیمانکاری که به دنبال اخذ گرید هستند جزو این دسته از شرکت‌ها هستند)
7-ارائه ی مدارک تحصیلی مهندسی برای ثبت شرکت های با عنوان مهندسی(شرکت‌های معماری، نقشه‌کشی،عمرانی)

مراحل ثبت انواع شرکت و موسسات غیرتجاری و ثبت تغییرات شرکت ها در تهران


1-بعد از فراهم نمودن مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت باید اقدام به ثبت اینترنتی آن نمایید.
2- سامانه ی اینترنتی http://sherkat.ssaa.ir را باز کنید و درخواست خود را به اداره ی محترم ثبت شرکت ها اعلام کنید.
3-اطلاعات خواسته شده در قسمت پذیرش تاسیس را تکمیل کنید.
(به این موارد دقت کنید که قبل از وارد نمودن این مدارک می‌توانید با ارائه‌ی این مدارک به یک کارشناس حقوقی از بی نقص بودن آن مطمئن شوید.چون اگر دارای نقص باشد سامانه آن را نمی‌پذیرد. کارشناسان حقوقی ثبت هما در تمام مراحل ثبت شرکت در کنار شما هستند و به شما در انجام این مهم یاری می‌رسانند.)

 4-پس از پذیرش اینترنتی از طریق سامانه و اخذ تاًییدیه ی پذیرش ، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمایم مربوط به آن  را از طریق باجه های پستی را به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال فرمایید.
در این مرحله اگر مدارک شما دارای نقص باشد، به شما برای رفع نقص آن یک ابلاغ ارسال می‌شود. این قسمت از ثبت شرکت  باید بسیار با دقت انجام پذیرد، چون حتی امکان دارد صورتجلسه‌ی شما رد شود.

5- پس از قبولی در این مرحله، اجازه‌ی ثبت شرکت‌ها صادر می‌شود. و بعد از آن مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می‌شود.
6- مسئول دفترثبت شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها خواهد کرد شما باید کارت شناسایی را به همراه داشته باشید تا مسئول دفتر آن را با مشخصات مندرج در اساسنامه تطبیق می دهد. احراز هویت متقاضیان ،اخذ امضا از متقاضیان در ذیل ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است ، نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه شرکت از سایر اقدامات مسئول دفتر می باشد.مسئول ثبت دفتر بعد از این مرحله  پرونده را تشکیل  داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضا گواهی می نماید. یک نسخه اساسنامه و شرکتنامه و اظهارنامه، تحویل مراجعین یا همان موسسین شرکت یا موسسه می گردد و نسخه ی دیگر اظهارنامه و اساسنامه و شرکتنامه و پیش نویس آگهی را که تشکیل پرونده گردیده، جهت تحریر به اتاق تایپ ارسال می دارد.
8- در مرحله‌ی آخر باید اطلاعیه‌ی مربوط به ثبت شرکت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران درج شود.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com