ثبت برند در اهواز

Ahvaz Sabtاگر خواهان ثبت برند در اهواز هستید، باید بدانید که ثبت برند در ایران روند متفاوتی از ثبت برند در خارج از کشور دارد و شما باید از یک سری ممیزی‌های خاصی که برای به دست آوردن صلاحیت نام و آرم برند موجود است، بگذرید.

همانطور که می‌دانید برند یا همان علامت تجاری به خوبی می‌تواند معرف ابعاد فعالیت یک سازمان و یا یک شرکت باشد. برند می‌تواند در ذهن مخاطب حک شود و باعث ایجاد حس اعتماد به مشتری یا مخاطب گردد، از این رو انتخاب درست یک نشان تجاری بسیار حائز اهمیت است.

ثبت برند در اهواز

استان خوزستان واقع در جنوب غرب ایران با پیشینه‌ی تاریخی و اقتصادی پربار همواره قطب بسیار مهم فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی بوده است. علاوه بر این شهر اهواز مکان مناسبی برای ثبت انواع برندهای صنعتی است که می‌توانند حوزه‌ی فعالیت خود را بهبود بخشند. و حتی به جهان معرفی کنند. فراموش نکنیم که این شهر با داشتن یک دیباچه‌ی تاریخی محل رفت و آمد همیشگی بازرگانان خارجی و ایرانی است و این فرصت مغتنمی برای معرفی یک برند نوپا است. ولی یک برند یا علامت تجاری باید چگونه باشد؟

اگر به برندهای مختلف دنیا نگاهی داشته باشیم می بینیم که برندها یک نشان خاص برای خود دارند که ترکیبی از رنگ، شکل و حروف مختلف هستند و در نهایت یک تصویر خاص را به بیننده عرضه کرده‌اند تا نظر مشتری را به خود جلب کنند. و هدف از یک برند نیزهمین است. معرفی کالا و خدماتی که مختص به آن برند است.


 علایم قابل ثبت برای یک برند چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

کمی اگر در تاریخ و فرهنگ شهر اهواز کنکاش کنیم می‌بینیم که تاریخ و فرهنگ این شهر  خود دارای قابلیت‌های ویژه‌ای برای ثبت برند در اهواز است. هنر به کار رفته در گوشه و کنار این شهر و سمبل‌ها و زیبایی‌های متعدد می‌تواند بهترین الهام برای طراحی که به دنبال علامت خاصی برای ثبت برند است، باشد. ولی در اینجا هم نباید فراموش کرد که باید بر طبق قوانین ثبت برند برای انتخاب علامت تجاری مناسب گشت.

نشان تجاری که شما می‌توانید انتخاب کنید می‌تواند یك یا تركیبی از چند كلمه فارسی یا انگلیسی، حرف، عدد، نقاشی‌، سمبل یا یک نشانه(مثل گل زنبق یا زعفران)‌، نقش‌های سه‌بعدی،علائم خاص سمعی مثل علامت ملودی‌های موسیقی یا اصوات، رایحه‌ و یا رنگ‌هایی ویژه جهت معرفی ویژگی‌های برند شما باشد.

علاوه بر علامت‌های تجاری كه مشخص كننده منبع كالا یا خدمات هستند، چند دسته نشان  نیز وجود داردند من‌جمله:

1-علامت‌های اشتراكی که متعلق به سندیکاهایی است كه از آن علامت  به منظور معرفی خود با یك سطح كیفی  خاص(یا سایر ملزومات آن اتحادیه) استفاده می‌كنند. به عنوان مثال می توان به علامت‌های  سندیکا‌های که معرفی‌كننده حسابداران، مهندسان یا معماران هستند، اشاره کرد.


2-علایم گواهی‌نامه‌ها با استانداردهای معین: علامت استاندارد ایران این علایم آشنا مانند علامت استاندارد ایران که بر روی محصولات خوراکی و صنعتی است برای نشان دادن قبولی یک محصول از یکسری استانداردها داده می‌شوند، ولی محدود به هر گونه عضویتی نیز نیستند. آنها را می‌توان به هر كس كه تصدیق كند كالاهای مربوط مطابق استاندارد هستند، اعطا كرد.

مراحل ثبت علامت تجاری (برند) به چه شکل است؟

1-هنگامی که می‌خواهید یک آرم یا نماد را ثبت کنید نخست باید طی درخواستی این آرم را در دفتر ملی یا منطقه‌ای ارائه دهید که در این تقاضا باید شما فهرستی شامل كالاها و خدمات برگزیده آن نشان و بازسازی واضحی از آرم با تمام رنگ‌ها، طرح و نقش‌های سه بعدی ارائه دهید

.
2-این نکته را در نظر داشته باشید که این  علامت یا آرم جهت حفاظت شدن تحت عنوان آرم تجاری یا هرگونه علامت دیگر باید واجد شرایط خاصی باشد که علاوه بر معرفی یك محصول مخصوص، متمایز از سایر علائم نیز باشد كه مصرف‌كننده بتواند آن محصول را از سایر محصولات تشخیص بدهد.(تکراری بودن، جستجو از اینترنت، کپی کردن علامت و ... به هرصورت ممنوع است. و شما باید آرم را مشخصا طراحی کنید)


3- به این موضوع هم توجه داشته باشید که نباید مصرف‌كننده را فریب داده یا به اشتباه بیندازد یا اینكه به قوانین و اخلاقیات بی‌حرمتی كند. و در پایان، حقوق داده شده نباید مساوی یا حتی مشابه حقوق اعطاء شده به صاحب علامت دیگری باشد. با جست‌و‌جو و آزمایش توسط دفتر ملی یا مخالفت ثالثی كه ادعای حقوق مساوی یا مشابه دارد می‌توان از این بابت اطمینان حاصل كرد.

شرکت ثبت هما در زمینه‌ی ثبت برند در اهواز به شما خدمات ویژه ای ارائه می‌دهد و در هر محله در کنار شما متقاضیان عزیز خواهد بود.

برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com