اخذ گرید در مشهد

اخذ گرید در مشهداخذ گرید در مشهد که قطب زیارتی و دومین شهر پرجمعیت ایران است یکی از اولویت‌های شرکت‌های پیمانکاری است که در زمینه‌ی ساخت و ساز شهری و جاده‌ای فعالیت دارند.

شهر مشهد به واسطه‌ی دارا بودن جاذبه‌های زیارتی بسیار توانسته است به مرکزی  مناسب جهت ساخت و ساز و فعالیت شرکت‌های مهندسی و پیمانکاری باشد.این سوال پیش می‌آید که گرید یا رتبه چیست و چه اهمیتی برای یک شرکت دارد؟

گرید یا رتبه به چه معناست؟

سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهت رتبه بندی شرکت ها یک نوع معیار تشخیص صلاحیت دارد که گرید نامیده می‌شود.گرید را می‌توان یک نوع مقیاس گذاری برای  برای تضمین کیفیت و کمیت شرکت های برتر در ارائه خدمات و دفاع از حقوق بهره وران دانست که برای شرکت‌های پیمانکاری، فنی مهندسی و عمرانی حیاتی است.

انواع گریدهای شرکتی در مشهد

برحسب فعالیت یک شرکت در حوزه‌های مختلف صنعتی گریدها به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند که به تفصیل در مورد هرکدام توضیح خواهیم داد.

رتبه بندی پیمانکاری: در صورتی که یک شرکت پیمانکاری دارید  برای اینکه رتبه بندی شرکت شما صورت پذیرد باید امتیاز نیروی انسانی متخصص ، امتیاز کارهای انجام شده و امتیاز توان مالی مورد بررسی قرار می گیرد.

رتبه بندی مشاوران: برای رتبه بندی شرکت های مشاور علاوه بر نیروی انسانی متخصص و امتیاز کارهای انجام شده، امتیاز ساختار مدیریتی و امکانات پشتیبانی مورد ارزیابی قرار می گیرد. قابل ذکر است که تکمیل پرونده مشاوران نسبت به تکمیل پرونده ساجات پیمانکاران جزئیات بیشتری دارد ونیازمند فعالیت تخصصی بیشتری است.

 رتبه بندی شرکت های انفورماتیک:همانطور که از نام این شرکت‌ها پیداست ،شرکتهای انفورماتیکی در حوزه‌ی فناوری مشغول هستند و در بخش تعریف، ایجاد و مدیریت شرکت‌ها در زمینه فن‌آوریهای نوین در بخش‌های مخابرات، خدمات بانکی عمل میکنند. ساختار این نوع از شرکتها از یک تیم فنی توانمند تشکیل شده است که در خدمت نظام مالی و بانکی کشور قرار میگیرند.این شرکت‌ها در زمینه‌ی خدمات دهی در بحث‌های فناوری بسیار اهمیت دارند.

رتبه بندی شرکت هایEPC:EPCدر واقع مخفف این کلمات است Engineering/procurement/constructionکه به معنای مهندسی، تامین کالا و ساخت و اجرا است. وقتی شرکتی چنین پروژه‌ای را دریافت می‌دارد باید تمام فعالیت های لازم برای اجرای پروژه از مرحله طراحی ومهندسی تا تدارکات وساخت نهایی را  بر عهده بگیرد، پیمانکار (صاحب یا صاحبان شرکت) موظف است صفر تا صد پروژه را در دست داشته‌باشد.پیمانکاران عمومی وپروژه های TURN-KEYدر همه ی صنایع ودر اندازه های متفاوت وجود دارند.

رتبه بندی انبوه سازان: شرکت‌های انبوه‌سازی به تولید انبوه مصالح، ساختمان‌ها و غیره می‌پردازند، این نوع شرکت‌ها بخصوص در استان خراسان شمالی فعالیت گسترده‌ای دارند.جهت احراز گرید شرکت های انبوه سازان باید به سازمان راه و شهرسازی مراجعه نمایید .

چرا اخذ گرید یا رتبه بندی در مشهد  اهمیت دارد؟

دلایل بسیاری برای اهمیت اخذ گرید در مشهد وجود دارد، به عنوان مثال:

رتبه‌بندی وجهه‌ای متفاوت برای شرکت‌ها فراهم می‌سازد.هر شرکتی بعد از آنکه مراحل ثبت شرکت در مشهد را پیمود برای عقد قرارداد با شرکت ها و سازمان های دولتی به گرید نیاز دارد. به عبارت دیگر مراکز دولتی اجازه ندارند با شرکت هایی که گرید  ندارند قرارداد ببندند.

سرمایه گذار با آگاهی از رتبه بندی شرکت ها و توان فنی و مالی آنها حق انتخاب بهتری را می تواند داشته باشد. تجربه و توانایی یک شرکت با بالا بودن رتبه‌‌ی گرید آن شرکت هویداست.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باید شرکت های پیمانکاری گرید داشته باشند این است که برای شرکت در مناقصات دولتی باید دارای گواهینامه صلاحیت پیمانکاری باشند.

در پایان باید گفت که رتبه بندی شرکت ها در صنایع گوناگون می تواند دورنمای کاملی از وضعیت شرکت های مختلف نسبت به هم و نقاط ضعف و قوت آنها باشد.

 

رتبه‌بندی در شرکت‌ها بسته به حوزه‌ی کاری مختلف است.برای شرکت های مشاور رتبه های 1و2 و3 تعریف شده است که بالاترین رتبه ،رتبه ی 1 و پایین ترین رتبه ، رتبه ی 3 است. برای شرکت های پیمانکاری ،رتبه بندی شرکتها در 11 رشته معرفی شده و در پایه های 1و2و3و4و5 تعریف می شود که بالاترین رتبه ، رتبه ی 1و پایین ترین رتبه ، رتبه ی 5 است.

 

 

 

    برچسب ها:
  • اخذ گرید در مشهد
  • اخذ رتبه در مشهد
  • رتبه بندی شرکت ها در مشهد
  • گرید در مشهد
برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com