ثبت برند در مشهد

ثبت برند در مشهدشهر مقدس مشهد به عنوان قطب زیارتی و گردشگری ایران که یکی از مقصدهای عمده‌ی گشت و گذار و زیارت مذهبی مردم به شمار می آید، شناخته شده است. این شهر عنوان دومین شهر پرجمعیت ایران را نیز با خود حمل می‌کند.

رونق اقتصادی این شهر بخاطر حرم مطهر امام رضا (ع) امام هشتم شیعیان و زوار این حرم است که از دیرباز محل حاجت و نیاز مردم بوده است. ثبت برند شرکت تجاری یا خدماتی در مشهد با هدف بالا بردن روند کسب و کار و جلب حمایت  و احترام مصرف کننده می‌تواند گامی موثر در جهت پیشرفت و توسعه‌ی انواع شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی خدمات و محصولات در این شهر باشد.

چرا باید از علایم تجاری استفاده کنیم؟

موضوعی که کارآفرینان بیشتر از هرچیز به آن اهمیت می‌دهند، انحصار در محصولات و خدماتشان است که پس از ثبت علامت طبق قانون ثبت علائم تجاری شخص/شرکت حالت حق انحصاری پیدا می‌کند، یک کارآفرین به خوبی می‌داند که به‌موجب انحصار  محصولات و خدمات می‌تواند از عرضه کالاهای یکسان یا مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده‌ای مشابه علامت تجاری برندش هستند جلوگیری نماید.

اگر علامت تجاری ثبت نشود، خطرات زیادی متوجه کسب و کار یک برند خواهد شد که یکی از آنان گمراهی مصرف کننده است. اگر روند گمراه کننده‌ی شرکت‌های رقیب ادامه پیدا کند کل جریان بازاریابی به هم می‌ریزد.

 مراحل ثبت برند در مشهد

برای ثبت برند در مشهد نخست باید نام و برند درستی را انتخاب نمایید. و به تمام جوانب از نحوه‌ی ثبت برند تا مدت اعتبار ثبت برند و علایم تجاری قابل ثبت آگاه باشید. شما می‌توانید هم به عنوان متقاضی دست به کار شوید و اقدام کنید، هم می‌توانید با سپردن تمامی این امور به وکلای شرکت ثبت هما روند و جریان این امر را تسهیل و تضمین نمایید.

 مدت اعتبار قانونی علایم تجاری ثبت شده

در قانون در مورد مدت اعتبار ثبت علامت بدین صورت اعلام شده است، که این مدت اعتبار علامت مزبور ده سال از تاريخ تسليم اظهارنامه ثبت آن است. اين مدت با درخواست مالك (صاحب برند ) آن براي دوره‌هاي متوالي ده ساله با پرداخت هزينه مقررشده در بخشنامه‌ها، قابل تمديد است‌. در این میان يك مهلت ارفاقي شش ماهه كه از پايان دوره شروع مي‌شود، براي پرداخت هزينه تمديد، با پرداخت جريمه تأخير، درنظر گرفته مي‌شود.

کدام علایم تجاری برای ثبت برنددر مشهد  مورد قبول هستند؟

برای پاسخ بدین سوال در ابتدا یک سوال مطرح می شود.یک علامت تجاری چیست و به چه شکل باید باشد؟ در جواب باید گفت هر کلمه، حرف یا حروف، عدد، ترسیمات، عکس، شکل، رنگ، تصویر، برچسب یا ترکیب آنها که برای تشخیص کالاها یا خدمات به کار گرفته می‌شود، علامت تجاری محسوب می‌شود.

کدام علایم تجاری غیر قابل ثبت است؟

برخی از واژه‌ها در قانون ثبت علایم تجاری در مشهد مردود هستند. این واژه ها به ترتیب شامل واژه‌های عام (مانند کلمه‌ی کمد) و واژه‌های توصیف کننده (مثل کلمه‌ی شور برای محصولی مثل نمک) هستند.

ولی این موضوع تنها به واژه‌ها ختم نمی‌شود، برخی از علایم در قانون ثبت تجارت مردود هستند. این علایم شامل علایم گمراه کننده یا فریب دهنده هستند. برای مثال علایمی که مصرف کننده را نسبت به ماهیت، کیفیت یا مبداء جغرافیایی(تولید کشورهای خارجی) محصول مورد نظر گمراه می‌کند یا فریب می‌دهند.

برای مثال، عرضه مارگارین(کره گیاهی) به بازار با علامت تجاری که تصویر یک گاو روی بسته بندی مارگارین داشته باشد مردود خواهد شد. چون علامت موجب گمراهی مردم خواهد شد و مصرف کنندگان به احتمال، تصور خواهند کرد که این علامت به محصولات لبنی (حیوانی) مرتبط است

علائمی که خلاف نظم عمومی و اخلاق حسنه هستند. بطور کلی کلمات یا تصاویری که موازین و هنجارهای اخلاق حسنه و مذهبی و اسلامی را که عموما در عرف و قانون پذیرفته شده‌اند را نقض کنند، بعنوان علامت تجاری قابل ثبت نیستند.

علایمی هم مانند پرچم‌های کشورهای مختلف، نشان‌های سلطنتی، علائم رسمی دولتی(پلیس، آتش نشانی و ...) و نشان‌های کشورها و سازمان‌های بین المللی که نمونه‌ای از آنها به دفتر بین‌المللی سازمان جهانی مالکیت معنوی (wipo) اعلام شده است، نیز در رده‌ی علایم تجاری غیرقابل ثبت قرار می‌گیرند.

 

 

 

 

 

    برچسب ها:
  • ثبت برند در مشهد
  • ثبت علامت تجاری ذر مشهد
  • هزینه ثبت برند در مشهد
  • مراحل ثبت برند در مشهد
برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com