ثبت برند در کرمانشاه

ثبت برند در کرمانشاهبا گسترش کسب و کارهای گوناگون در کرمانشاه و حومه‌ی آن بازار تجارت و رونق اقتصادی روز به روز گرم‌تر می‌شود. در این میان  یکی از کلماتی که بر سر زبان‌ها افتاده است کلمه‌ی «برند» است. ولی «برند» چیست و چه اهمیتی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که «برند» همان نام یا عنوانی است که معرف و قیمت کالاها و خدمات اشخاص حقیقی/حقوقی است. اگر شما نام یا برند تجاری خود را ثبت کنید از تمام قوانین و حق و حقوق ثبت برند بهره‌مند خواهید شد.

اگر خواهان ثبت برند در کرمانشاه  هستید باید نخست بدین قوانین آگاه باشید که به استناد ماده 32 قانون ثبت علايم تجاری برندی که می‌خواهید آن را معرفی کنید باید این شرایط را داشته باشد:

قوانین ثبت برند  در کرمانشاه

برند شما باید بتواند کالاها و خدمات یک شخص حقوقی/حقیقی را از سایرین متمایز کند.

 برند باید موافق موازین شرعی و اخلاق حسنه و نظم عمومی باشد.

برند مورد نظر در مورد مبدا کالاها و خدمات گمراهی ایجاد نکند.

عین یا مثل نشانه های نظامی،پرچم،مملکتی،نام و حروف اختصاری و سازمانهای بین المللی و...نباشد

عین یا مشابه برند مربوطه  قبلا برای خدمات غیر مشابه ثبت نشده باشد.

فرآیند ثبت برند در کرمانشاه

اگر متقاضی ثبت برند در کرمانشاه هستید، نخست لازم است این را بدانید که برای ثبت برند تجاری خود باید مسیرهای متفاوتی را بروید. پس قبل از هرچیز در مورد ثبت برند خوب تحقیق کنید و با مشاوران حاذق و وارد صحبت مشاوره کنید، مشاوران ثبت برند در شرکت ثبت هما با تکیه بر دانش و تجربه‌ی خویش می توانند از ابتدا تا انتهای مسیر با شما همراه باشند و شما را در زمینه‌ی ثبت برندتان یاری کنند.

معمولا اشخاص ثبت برند را با روندی مانند ثبت شرکت اشتباه می‌گیرند، برعکس چیزی که معمول است. ثبت برند نه یک روتین خطی بلکه فرایندی پرتکاپو و غیر خطی است که شامل ارائه های مختلفی از فرایند های مهم تجاری-فنی-مالی است.

در روند ثبت برند ابتدا باید با ثبت اظهارنامه علامتی کمی اشنا شویم. روند اظهارنامهثبت علامت بدین صورت است که در واقع متقاضی به اداره مالکیت که وظیفه‌ی ثبت برند را برعهده دارد اظهار می‌کند که علامت طراحی شده متقاضی را مورد تایید قرار دهد و نهایتا منجر به ثبت علامت شود.

حال متقاضی باید برای هرچند تعداد علامت تجاری که خواستار آن است، اظهارنامه ای جداگانه مطرح نماید اما ثبت یک علامت جهت کالا و خدمات چند طبقه بلامانع است.

بدین موضوع توجه کنید که شخصی که تقاضای ثبت چندین علامت را به طور همزمان را دارد. باید برای هریک از آنها مطابق مقررات ایین نامه ثبت علایم تجاری اظهارنامه جداگانه ای تسلیم  اداره مالکیت کند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در کرمانشاه

شما به عنوان متقاضی ثبت برند در کرمانشاه هم می توانید شخصا اقدام به ثبت برند کنید یا با واگذاری کلیه‌ی امور ثبت برند خود به شرکت ثبت هما کار خود را راحت کنید.مدارک مورد نیاز برای اظهارنامه ثبت علامت که باید ضمیمه شود شامل

در صورت نماینده قانونی طبق ماده 110 ایین نامه ثبت علامت تجاری باید نسخه اصلی نمایندگی هم ضمیمه شود.

تسلیم 16نمونه از علامت برندتان به صورت گرافیکی در اندازه 6*6 سانتی متر

مدارک مثبت هویت متقاضی

رسید پرداخت هزینه های قانونی که در روند کار باید به مراجع ذیربط پرداخت شود.

جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری یا هر گواهی یا مدرک دیگری که در طبقه مورد درخواست علامت باشد.

مدت زمان برای ثبت برند در کرمانشاه

پس ازطی تمام امور لازم متقاضی ثبت برند پس از ثبت علامت برند خود، باید ظرف مدت 30 روز بر اساس ماده 127 ایین نامه ثبت علامت تجاری نسبت به پرداخت هزینه های ثبت علامت خود و انتشار اگهی موضوع ماده 129 ایین نامه ثبت علامت تجاری اقدام نماید. شایان ذکر است که  در صورت عدم پرداخت هزینه ها در مهلت مقرر فوق اظهارنامه اش کان لم یکن تلقی میگردد. ولی این مهلت برای متقاضیان مقیم خارج از کشور 60روز میباشد.

اعتبار علامت تجاری برای دوره متوالی ده ساله امکان پذیر است و درخواست تمدید ثبت علامت ظرف یکسال قبل از انقضای مدت اعتبار در هر دوره به عمل می آید.

شروط لازم برای ثبت برند

مالک علامت ثبت برند در کرمانشاه همانند قوانین ثبت شرکت مکلف است هر نوع تغییر راجع به اسم،نشانی،تابعیت و اقامتگاه یا اعطاء اجاره بهره برداری از علامت یا انتقال و یا اعتراض از علامت ثبت شده را کتبا و همراه با مدارک مربوط جهت ثبت در سوابق به مرجع ثبت اعلام نماید.اعمال این تغییرات با رعایت مقررات قانون علامت تجاری و آیین نامه ثبت علامت تجاری ( در تعریف علامت تجاری باید این را بدانید که علامت تجاری یک علامت مشخص است که بر روی اجناس تولیدی یک شرکت نصب می شود البته شرکت‌هایی که خدمات ارائه می دهند نیز بایستی علامت مشخصی برای معرفی خدمات خود داشته باشند. هر شرکتی که ثبت می شود برای معرفی محصولات خود بایستی علامت تجاری ثبت نماید. ) خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

    برچسب ها:
  • ثبت برند در کرمانشاه
  • برند در کرمانشاه
  • مراحل ثبت برند د رکرمانشاه
  • هزینه ثبت برند در کرمانشاه
برای ارسال نظر کلیک کنید
  • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

  • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

  • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com