شرایط ثبت شرکت

شرایط ثبت شرکت

یکی از اموری که برای شخص حقیقی مهم و اساسی است ثبت شرکت می باشد به عبارتی دیگر برای تبدیل شدن

به شخص حقوقی بایستی شرکت به ثبت برسانید یکی از اصولی که باید برای ثبت شرکت انجام شود داشتن شرایط می باشد , شرایط ثبت شرکت به صورتی است  که بدون داشتن این شرایط  نمی توان شرکت را به ثبت رساند به عبارتی دیگر در صورتی که نوع فعالیت شما با یکی از انواع شرکتهایی که در قانون تجارت تعریف شده است همخوانی داشته باشید می توانید شرکت خود را به ثبت رسانید

 

برای ثبت شرکت باید به اداره ثبت شرکتها مراجعه شود و در این اداره درباره چگونگی ثبت شرکت اطلاعات مناسبی را دریافت کنید به عبارتی می توان این گونه بیان نمود که بدون داشتن اطلاعات و شرایط لازم نمی توانید شرکت را به ثبت برسانید زیرا در حال حاضر مراحل ثبت شرکت به صورت اینترنتی انجام می شود و در صورتی که شخصی در طی نمودن مراحل ثبت شرکت  موفق نشود قطعا نمی تواند شرکت خود را به ثبت رساند.از همین رو برای ثبت شرکت می توانید به موسسات حقوقی معتبر مراجعه نمایید تا در این موسسات فرایند ثبت شرکت بر طبق اصول و قانونی انجام شود موسسه حقوقی همای راستین میهن یکی از موسسات معتبر در شهر کرج می باشد که در زمینه های اداری ثبتی, حقوقی و مالی فعالیت می کند در این موسسه کلیه امور مرتبط به ثبت شرکت,ثبت برند,اخذ گرید ,اخذ کد اقتصادی و ... انجام می شود.

انواع سرمایه گذاران

به طور کلی سرمایه گذاران موجود در بازار اوراق بهادار به دو نوع اشخاص حقیقی و حقوقی تقسیم می‌شوند:

- اشخاص حقیقی: به افرادی که به امید کسب سود اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار می‌کنند گفته می شود.

- اشخاص حقوقیاین اشخاص شامل نهادها و ارگان‌های مختلفی می باشند که به دلیل وسعت عمل و حجم منابع مالی، تاثیر بسیاری در بازار سرمایه دارند. مهمترین این ارگان‌ها عبارتند از:

بانک‌ها,شرکت‌های بیمه,شرکت‌های کارگزاری,شرکت‌های دارنده یا مادر, صندوق‌های بازنشستگی, شرکت‌های سرمایه گذاری

همانطور که در بالا گفته شد به یکی از ارگانهایی که سرمایه گذاری می کند شرکتهای سرمایه گذاری گفته می شود به طوری که اینگونه شرکتها همانند سایر شرکتها بایستی به ثبت برسد اما نوع فعالیت این شرکتها سرمایه گذاری در پروژه ها می باشد به طوری که این شرکتها بری انجام پروژها ها سرمایه گذاری می کنند  در این متن درباره این نوع شرکتها به صورت مختصر توضیح داده شده است.

شرایط اعطای جواز تاسیس شرکت

در صورت موافقت اصولی اداره ثبت شرکتها با ثبت شرکت سرمایه گذاری، شرکت ملزم است؛ مدارک اعلام شده توسط این اداره را ظرف مهلت مقرر آماده کرده؛ پس از تکمیل مدارک مورد نظر، سازمان نامه‌ای مبنی بر اجازه تأسیس شرکت و ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها را صادر خواهد کرد.

شرایط اعطای مجوز فعالیت پس از دریافت مجوز تأسیس

پس از اتمام مرحله دوم و اعلام موافقت با ثبت شرکت سرمایه گذاری، متقاضی باید طی مهلت‌ مقرر شرکت را نزد مرجع ثبت شرکت‌ها به ثبت رسانده و مستندات مربوطه را به سازمان ارائه دهد.
پس از ثبت نهاد مالی نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری، شرکت مدارک لازم را جهت ثبت نزد سازمان ارائه می ‌نماید و در صورت احراز شرایط مجوز فعالیت ، مجوز فعالیت برای شرکت صادر می‌گردد.

 شرایط دریافت مجوز تبدیل و فعالیت

اگر فردی قصد تبدیل شرکت موجود به شرکت سرمایه‌گذاری را داشته باشد ، باید اقدامات زیر را انجام دهد.

- ابتدا فرم تقاضای تبدیل به شرکت سرمایه‌گذاری به همراه  ضمائم  ذکر شده در فرم را تکمیل کند.

- سپس پرسشنامه مشخصات داوطلب سمت مدیر عاملی یا عضویت در هیئت‌ مدیره نهاد مالی را که توسط اعضای هیئت‌مدیره و مدیرعامل پیشنهادی تکمیل شده را ارائه دهد.

پس از ارسال مدارک به مدیریت نظارت بر نهادهای مالی در صورت تکمیل بودن مدارک و احراز شرایط لازم سازمان اقدام به صدورمجوز تبدیل می‌نماید, متقاضی ظرف مهلت مقرر باید اقدام به ثبت تغییر موضوع شرکت در مرجع ثبت شرکت‌ها نماید.

 

  برچسب ها:
 • شرایط ثبت شرکت
 • ثبت شرکت در کرج
 • ثبت شرکت
 • اداره ثبت شرکتهای کرج
 • اداره ثبت شرکتها
 • مدارک ثبت شرکت
 • مراحل ثبت شرکت
برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com