ثبت موسسه انتفاعی/ غیرانتفاعی

ثبت موسسه

ثبت موسسه انتفاعی/ غیرانتفاعی

برای ثبت موسسه نیز همانند ثبت شرکت بایستی برخی اصول انجام شود.در ابتدا و قبل از توضیحات درباره نحوه ثبت موسسه,تعریف جامع و کاملی درباره موسسه بیان می کنیم. به طور کلی

موسسات نیز همانند شرکتها قبل از انجام فعالیتهای قانونی بایستی به ثبت برسند با این تفاوت که موسسات بر خلاف شرکتها فعالیت های غیر تجاری انجام می دهند. موسسات به دو دسته کلی تقسیم می شوند و اکثرا برای رسیدن به اهداف غیر تجاری مانند امور علمی ,ادبی  و خیریه  به ثبت می رسند. موسسات غیر تجاری, مجمع عمومی عادی و مجمع فوق العاده را دارا می باشند كه هر كدام از این مجمع ها وظایفی دارند و هیئت مدیره موسسه از میان شرکاء مجمع عمومی عادی یا خارج از مجمع انتخاب می شود.مدیران موسسه دارای اختیارات مطلق می باشند و به صورت محدود یا نامحدود مدیریت می کنند. جلسات هیئت مدیره با حضور اكثر اعضاء  موسسه تشکیل می شود و تصمیمات هیئت مدیره با اكثریت آرا تصویب می شود.

موسسات قابل ثبت بایستی در یکی از این دو گروه قرار گیرند: 

1-موسسات غیر تجاری انتفاعی

2-موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی

موسسات غیر تجاری انتفاعی: این نوع از موسسات فعالیت های غیر تجاری انجام می دهند و اهدافی به غیر از جلب منافع و تقسیم سود بین اعضای خود دارند

موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی: این موسسات نیز فعالیت های غیر تجاری انجام می دهند وهدفشان کسب منافع مادی و تقسیم این منافع بین اعضا خود یا غیر می باشد مانند كانون های فنی و حقوقی و غیره.

نحوه ثبت موسسه

قبل از ثبت موسسه بایستی درباره موسسات و چگونگی ثبت موسسات آگاهی لازم را کسب نمایید,برای کسب آگاهی و مشاوره در این زمینه می توانید به موسسه همای راستین میهن مراجعه نمایید,موسسه همای راستین میهن در زمینه امور ثبتی,مانند ثبت شرکت , ثبت موسسه , ثبت برند ,اخذ گرید,اخذ کد اقتصادی,اخذ کارت بازرگانی و سایر  امور در این زمینه فعالیت می نماید. از همین رو برای ثبت موسسه غیر تجاری خویش می توانید به این موسسه مراجعه نمایید و از مشاوره و راهنمایی این موسسه بهره مند شوید.برای ثبت موسسات بایستی حداقل شرکاء کمتر از 2 نفر باشد و هر میزان سرمایه نیز مجاز می باشد. برای ثبت موسسات غیر تجاری همانند ثبت شرکتها بایستی به اداره ثبت شرکتها مراجعه شود و بر طبق مراحل زیر اقدام نمایید.

- کامل نمودن فرم تقاضانامه ثبت موسسه و امضا توسط شرکا

- کامل نمودن فرم صورتجلسه موسسین و امضا توسط شرکا

- تنظیم و امضای کلیه صفحات اساسنامه توسط شرکا

- تعیین نام مناسب برای موسسه

  برچسب ها:
 • ثبت موسسه
 • ثبت شرکت
 • اخذ گرید
 • اداره ثبت شرکتها
 • اخذ کارت بازرگانی
 • اخذ کد اقتصادی
برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com