ثبت شرکت مهندسی

ثبت شرکت مهندسی

ثبت شرکت مهندسی

شرکتهای مهندسی نیز همانند سایر شرکتها با موضوع متفاوت به دو صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص ثبت می شود

شرکتهای مهندسی نوعی از شرکتها می باشد که در بند 2 اساسنامه شرکت موضوع فعالیت شرکت مهندسی می باشد.موسسه حقوقی هما یکی از موسسات معتبر در زمینه ثبت شرکت می باشد که در شهر کرج فعالیت می کند متقاضیان ثبت شرکت مهندسی می توانند به این موسسه مراجعه نمایند و فرایند ثبت شرکت خود را به متخصصان حوزه ثبت موسسه هما واگذار نمایند.

یکی از مواردی که در ثبت شرکت مهندسی بایستی رعایت شود درج نام مهندسی یا فنی مهندسی در ابتدای نام شرکت می باشد, به طور کلی دو یا چند نفر مهندس گرد هم جمع می شوند و اقدام به ثبت شرکت مهندسی می کنند از همین رو برای نام شرکت مهندسی که در آن عبارت مهندسی یا فنی مهندسی درج می شود باید مدرک مهندسی ارائه شود.

ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت مهندسی با مسئولیت محدود به طور کلی بایستی دو نفر به عنوان شرکاء شرکت حضور داشته باشند که این شرکاء می بایست حداقل 1000000 ریال سرمایه اولیه را دارا باشند, تفاوت اصلی ثبت شرکت مهندسی با دیگر شرکتها در موضوع فعالیت می باشد که با توجه به حوزه فعالیت آنها در هر رشته مهندسی موضوع مورد نظر در آن گنجانده می شود.
در مورد سرمایه ثبت شرکتهای با مسئولیت محدود می توان گفت  که سرمایه اگرچه نیازی به واریزی ندارد و اقرار مدیرعامل به دارا بودن این سرمایه کافی است اما با توجه به قانون تجارت سقف تعهدات این نوع شرکتها به میزان سرمایه وابسته است، بدین معنی که به هر میزان سرمایه اولیه در نظر گرفته شده بیشتر باشد تعهدات شرکت نیز بیشتر است .

ثبت شرکت مهندسی سهامی خاص

برای ثبت شرکت مهندسی در قالب شرکت سهامی خاص به حداقل سه نفر سهامدار و دو نفر بازرس نیاز می باشد  و مانند شرکتهای با مسئولیت محدود حداقل 1000000 ریال سرمایه اولیه مورد نیاز است، با این تفاوت که در شرکتهای سهامی خاص سرمایه اولیه اعلامی به هرمیزان که باشد می بایست 35 درصد از آن در ابتدای ثبت شرکت مهندسی به حساب شرکت در شرف تاسیس واریز گردد و تا به ثبت رسیدن شرکت در حساب مسدود گردد.

  برچسب ها:
 • ثبت شرکت مهندسی
 • ثبت شرکت اینترنتی
 • ثبت شرکت پیمانکاری
 • ثبت شرکت
 • ثبت شرکت در کرج
 • اداره ثبت شرکتها
 • ثبت شرکت سهامی خاص
برای ارسال نظر کلیک کنید
 • نظری ارسال نشده است

نشان شده ها

 • نظری ارسال نشده است

مورد علاقه ها

 • نظری ارسال نشده است

درباره ما

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا میکند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد. ریشه های تنومند این موسسه در غنای تخصص و دانش اعضایش استحکام یافته که با پشتکار، تعهد و صداقت از آن نگهبانی می کنند.

X

برای درخواست مشاوره تخصصی لطفا شماره خود را به همراه کد وارد نمایید

ما با شما تماس میگیرم

درخواست تماس

برای درخواست مشاوره؛ لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید:

شماره تماس(*)

Developed in conjunction with Ext-Joom.com